טלגרם גרופ

חיפוש במאגר קבוצות וערוצים לטלגרם הגדול בעולם
ההבדלים בין קבוצות טלגרם לערוצי טלגרם

בזמן האחרון אתם שומעים על טלגרם מכל הכיוונים, לכן החלטתם שהגיע הזמן לפתוח חשבון ולהשתמש באפקליציה. הורדתם, נרשמתם והתחלתם להשתמש. בסך הכל הכל זה נראה לכם די דומה לוואטסאפ, אבל דבר אחד חשוב אתם לא מצליחים להבין- מה ההבדל בין קבוצות לערוצים? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

אם הייתם כאן בחודשים האחרונים בטח שמתם לב לכך שטלגרם הפכה לשחקנית חזקה בשוק המסרים המידיים בישראל. אם עד לפני מספר חודשים טלגרם הוזכרה בתקשורת בעיקר בקשר לטלגראס ומכירת סמים קלים, הרי שכיום המצב מעט שונה. יותר ויותר אנשים עוברים להשתמש בטלגרם, והסיבות לכך מגוונות.

וואטסאפ נרכשה על ידי פייסבוק כבר מזמן, אבל השינויים שעוברת פייסבוק, והחשש של המשתמשים מפניה גורמים להם לחפש חלופות. אף אחד לא מוותר בינתיים על פייסבוק ווואטסאפ, אבל אנשים לא מהססים לנסות אפליקציות נוספות כדי שתהיה להם אפשרות אחרת ביום סגריר. בנוסף, טלגרם שינתה פיצ'רים שונים בממשק, מה שעשה אותה נוחה יותר. הסיבות הללו יכולות להיות נכונות יותר או פחות, מה שבטוח הוא שיש כיום נהירה של משתמשים לטלגרם, אך לא כולם יודעים איך להתשמש בה.

אנשים מורידים את האפליקציה, נרשמים, אך עומדים בפני שוקת שבורה. כל החברים שלהם עדיין מדברים בוואטסאפ, כך שאין להם סיבה להתחיל לשלוח להם הודעות בפלטפורמה נוספת, כך הם עומדים תוהים, ושואלים עצמם: למה בעצם הורדתי את טלגרם? התשובה לכך פשוטה והיא עוברת דרך הקבוצות והערוצים של טלגרם.

מה זה טלגרם?

לפני שנתחיל לדבר על הקבוצות והערוצים נקדים ונסביר הזה בדיוק טלגרם. טלגרם היא מערכת מסרים מידיים הפועלת בדומה לאפליקציית וואטסאפ ומאפשרת לשלוח הודעות ומדיה למשתמשים אחרים. טלגרם שמה דגש על הביטחון של המשתמשים, והמסרים המועברים במערכת מוצפנים ברמה גבוהה, כאשר יש אפשרות לבצע שיחות מוצפנות לחלוטין.

האפליקציה הושקה בשנת 2013 על ידי שני אחים רוסים, וכיום הארגון מנוהל על ידי מוסד ללא כוונת רווח בגרמניה. כמו בוואטסאפ, גם בטלגרם אפשר לעשות שימוש בקבוצות, אלא שכאן ניתן לפתוח קבוצות ענק עם מספר בלתי מוגבל של אנשים. בוואטסאפ תמצאו בעיקר קבוצות עם אנשים שאתם מכירים מהחיים האמיתיים, ואילו בטלגרם אפשר להצטרף בקלות לקבוצות ענק בנושאים שונים.

מה ההבדל בין קבוצות לערוצים?

אבל לא רק קבוצות יש בטלגרם, אלא גם ערוצים, ואנחנו רוצים להסביר לכם את ההבדל בין השניים. קבוצה בטלגרם, כמו קבוצה בוואטסאפ היא מקום בו כל אחד מחברי הקבוצה יכול לכתוב ולהגיב רק שהפעם כמות המשתתפים היא ללא הגבלה והיסטורית הקבוצה גלויה לכולם, כן כן גם אם נכנסתם לקבוצה היום והקבוצה נפתחה מלפני שנה אתם תוכלו לראות את כל היסטורית ההודעות ואף לבצע חיפוש. בגלל שהקבוצות כל כך מרובות משתתפים, לפעמים זה נראה כמו סלט, אבל בדרך כלל זה ברור ועובד היטב. אתם יכולים לפתוח קבוצה עם החברים שלכם, אבל אפשרות מעניינת יותר היא להצטרף לקבוצות שונות שכבר קיימות. איזה קבוצות אתם שואלים, ובכן, יש המון קבוצות בטלגרם, ואנחנו נספר לכם על כמה סוגים מרכזיים.

כשמדברים על קבוצות בטלגרם חושבים קודם כל על קבוצות להורדת סרטים וסדרות, כיוון שהן הדבר שהביא לטלגרם המון משתמשים בתחילת פעילותה. בגלל האנונימיות שהאפליקציה מאפשרת פורחות בה קבוצות להורדת סרטים שם משתמשים מבקשים סרטים אותם הם רוצים לראות ומקבלים קישורים לסרט. אם אתם לא רוצים לראות סרט מסוים תוכלו לדפדף בקבוצה ולבחור מהמבחר הרב. אם אתם רוצים סרט מסוים אבל לא בא לכם לבקש בקבוצה תוכלו לכתוב בשורת החיפוש את שם הסרט ולבדוק האם מישהו העלה אותו לקבוצה.

מלבד קבוצות להורדת סרטים, ישנן קבוצות טלגראס, שמאפשרות רכישה של סמים קלים. אנחנו לא ממליצים לכם להתשמש בסמים, אבל אם זה מה שאתם רוצים, זו דרך נוחה להשיג את זה.

עוד סוג של קבוצות הן קבוצות שיח. בקבוצות שיח אנשים שיש להם נושא משותף המעניין אותם משוחחים זה עם זה. זו יכולה להיות קבוצה על פוליטיקה, על ספורט או על גננות. לא משנה מה הנושא המועדף עליכם תוכלו לבצע חיפוש דרך האפליקציה ולמצוא שמעניינות אתכם. אפשרות נוספת היא לחפש קבוצות דרך קישורים חיצוניים. קיימים אתרי אינטרנט שמרכזים קישורים לקבוצות טלגרם מעניינות.

זאנר נוסף שתוסף תאוצה הוא חדשות ומבזקים, לאחרונה קמו לא מעט קבוצות וערוצים השולחים דיווחים חדשותיים באופן שותף 24 שעות ביממה עם עשרות אלפי עוקבים. אם אתם אוהבים את הזאנר כדאי לכם לבקר בקטגוריית החדשות.

צילום מסך טלגרם

קבוצת החדשות החמות וקבוצת מטבעות וירטואליים בטלגרם

מה הם ערוצי טלגרם?

כדי להבין את ההבדל בין ערוץ לקבוצה נסביר שערוץ טלגרם הוא למעשה קבוצה בה החברים לא יכולים להגיב, והיחידים שיכולים לכתוב בערוץ הם מנהליו. כמות הרשומים לערוץ אינה מוגבלת, וכל אחד יכול להירשם לערוץ ולצרוך את התוכן שיש בו. כאשר תצטרפו לערוץ תקבלו את ההודעות שנכתבו בו עוד לפני שנרשמתם אליו.

אם כן ההבדל המשמעותי בין ערוצים לקבוצות הוא שבערוצים המשתתפים לא יכולים לכתוב ולהגיב. הבדל משמעותי נוסף הוא באופן השימוש ובאופיים של הערוצים לעומת הקבוצות. בניגוד לקבוצות שמשמשות לשיח שימושי, ערוצים הם כלי להעברת תוכן. ערוצים נפתחים על ידי אנשים שיש להם מסרים או מידע להעביר לציבור, והם משגרים את המסרים שלהם כאשר זה מתאים להם.

סוג הערוצים שעלה לגדולה בזמן האחרון הוא ערוצים של עיתונאים וחברות חדשות. עיתונאים שונים פתחו ערוצי טלגרם בהם הם כותבים ידיעות ומעדכנים את הציבור בידוע להם. הם מוסיפים פרשנויות משלהם ומהווים מקור מידע נוסף מלבד מקורות המידע המקובלים עד היום. בתקופה האחרונה טוויטר הפך למקום הביטוי העיקרי של עיתונאים ומעניין לדבר על ההבדלים בינו לבין טלגרם. בעוד שבטוויטר כל משתמש יכול להגיב לכותב הציוץ (אלא אם הוא חסם אותו), בטלגרם העיתונאי כותב את הגיגיו ואיש לא יכול למחות או לענות. זו צורת תקשורת פרימיטיבית יותר, ומעניין לראות שהיא לא מרתיעה אנשים מלעשות בה שימוש.

ערוץ טלגרם

גודמה לערוצי טלגרם – עומר אדם ונקסט

דילוג לתוכן