טלגרם גרופ

חיפוש במאגר קבוצות וערוצים לטלגרם הגדול בעולם
טלגרם שוברת שיאים – מעל ל200 מיליון משתמשים חדשים בחודש

ב-22 במרץ 2018 הודיעה טלגרם כי היא חצתה את רף 200 מיליון המשתמשים הפעילים. את ההתרגשות של מנהלי החברה ניתן למצוא בהודעת החברה, בה נכתב כי "זהו מספר מטורף בכל קנה מידה. אם טלגרם הייתה מדינה, הייתה זו המדינה השישית בגודלה בעולם"

הגידול במספר המשתמשים באפליקציה לא פסח על מדינת ישראל, ונכון לאפריל 2018 משתמשים ביישומון מעל מיליון משתמשים בישראל.

חשוב להדגיש שאמנם מדובר במספרים גבוהים מאוד, אבל הם לא מתקרבים למספרים של וואטסאפ, שמותקנת על כמעט כל טלפון חכם בישראל. אך לעומת וואטסאפ, שהגידול בשימוש בה כיום קטן יחסית, קצב גידול השימוש בטלגרם גבוה מאוד ובעל פוטנציאל רב. לפני שנבין את הסיבות לגידול בשימוש בטלגרם, נסביר מה היא בדיוק האפליקציה הזו.

 

מה זה טלגרם?

טלגרם היא אפליקציית מסרים מיידיים שהושקה בשנת 2013 על ידי ניקולאי ופאוול דורוב, אחים רוסים שהקימו גם את הרשת החברתית הרוסית VK. טלגרם הוא ארגון ללא כוונות רווח, והאפליקציה זמינה לשימוש בכל הפלטפורמות השונות: ווב, אנדרואיד, אי.או.אס ועוד.

האפליקציה מתייחדת בשירותי ההצפנה המתקדמים שלה, מה שגרם לה להיות כר פורה לרשתות סחר בסמים כמו טלגראס, וכן כמקום מצוין להורדת סרטים. אבל טלגרם היא יותר מאפליקציה לסחר בקנאביס, ומהווה אפליקציית מסרים יעילה ממש כמו וואטסאפ.

השיחות מוצפנות ברמה גבוהה, ובנוסף לכך ניתן לפתוח צ'אט סודי וקצוב בזמן, שייעלם אחרי הזמן שתגדירו. הצ'אט ייעלם בלי להשאיר עיקבות, ובלי יכולת של הצד השני להעביר את השיחה למישהו אחר. אפשרות נוספת להצפנת שיחות היא נעילה שלהן באמצעות סיסמה, כך שגם אם מישהו ישיג גישה למכשיר שלכם הוא לא יוכל לקרוא את ה

נראה לאחרונה

הנראה לאחרונה החדש

שיחות.

 

 

לבחור מי יראה את ה"נראה לאחרונה"

אחת ההתמודדויות הלא פשוטות של האדם במאה ה-21 היא סוגיית ה"נראה לאחרונה". מצד אחד, אתם רוצים לדעת מתי האחרים נראו לאחרונה והאם הם מתעלמים מההודעות שלכם, מצד שני, אתם לא רוצים שהם יוכלו לעקוב אחרי ה"נראה לאחרונה" שלכם. כך אתם מתחבטים האם להשאיר את הפונקציה הזו זמינה. טלגרם מאפשרת לבחור משתמשים מסוימים שלא ידעו מתי התחברתם, כך תוכלו לחסוך את הצורך להחליט החלטות גורפות, ולהמשיך להשתמש בפונקציה הזו בלי חשש.

 

מדוע המשתמשים עוברים לטלגרם?

כאמור, טלגרם שובר שיאים עם המון מצטרפים חדשים, אבל מדוע זה קורה? מה גורם למיליוני אנשים להוריד את אפליקצייה טלגרם ולהתחיל להשתמש בה? זה קשור כמובן לפונקציות השונות שמייחדות אותה מוואטסאפ, אבל יש לכך סיבות נוספות.

וואטסאפ נקנתה על ידי פייסבוק, שבזמן האחרון קצת מגמגמת. מדיניות החסימות של פייסבוק היא כנראה אחד הגורמים הראשיים שמרתיעים את המשתמשים. פייסבוק חוסמת משתמשים מסיבות שונות, ואתה לא יודע מתי תיחסם ומאיזו סיבה. בנוסף, נשמעו עדויות גם על חסימת חשבונות וואטסאפ של מתשמשים. כאשר הרשתות החברתיות הופכות לכלי מרכזי בתקשורת היומיומית ובעבודה אתה לא יכול להרשות לעצמך להסתמך על רשת אחת.

אנשים מבינים שפייסבוק או וואטסאפ זה לא לנצח, והם מחפשים חלופות. טלגרם מתהדרת בכך שהיא לא מוסרת את פרטי המשתמשים לגורמים חיצוניים (בניגוד לפייסבוק ולפרשיות האחרונות שנקשרו בשמה), מה שגורם ליותר ויותר משתמשים לעבור להשתמש בשירותיה. גם אם יתברר שגם טלגרם לא נקייה משימוש לרעה בפרטי הגולשים, עדיף לפזר את הביצים ביותר מסל אחד, ולא להסתמך על רשת אחת.

 

טרנד ערוצי הטלגרם

סיבה נוספת שגורמת לציבור לעבור לטלגרם הוא טרנד ערוצי הטלגרם. ערוץ טלגרם פועל בדומה לקבוצה, אלא שרק למנהל הערוץ יש יכולת לפרסם בו. בחודש האחרון נפתחו בישראל ערוצי טלגרם של פוליטיקאים, עיתונאים ומפורסמים, שמוצאים באפליקציה כלי יעיל להעברת מסרים וחדשות. זה הפך להיות טרנד של ממש, ואנשים רבים החלו להשתמש באפליקציה כדי לצרוך באמצעותה חדשות.

 

טלגרם גם מנפיקה מטבע חדש

בחודשים פברואר ומארס 2018 גייסה טלגרם סכום של 1.7 מיליארד דולר לצורך הנפקת מטבע דיגיטלי. טלגרם הצליחה לגייס את הסכום הזה בזמן ששוק הקריפטו נמצא בירידה, מה שעשוי להעיד על בטחון השוק בחברה.

בהון שגייסה החברה היא צפויה לפתח את המטבע החדש שלה, שיקרא גרם (gram). הפקת מטבע בלוקצ'יין תאפשר ביצוע תשלומים באמצעות הצ'אט של טלגרם, וכיוון שמדובר באפליקציה שנמצאת בשימוש נרחב עם יותר מ-200 מיליון משתמשים צפוי להימצא ביקוש לשימוש במטבע. הגרם צפוי להיות מבוסס על טכנולוגיית בלוקצ'יין מתקדמת שתתגבר על הבעיות של הביטקוין ותאפשר יכולות כרייה מתקדמות הצורכות אנרגיה נמוכה יותר.

מטבע טלגרם

איך עושים כסף בטלגרם?

התרחבות השימוש בטלגרם מתרחש על רקע ירידה ביכולת הפרסום בפייסבוק. לאחרונה שינתה פייסבוק את מדיניות הצגת התכנים בפיד של הגולשים, והחליטה לתעדף תכנים פרטיים. מפרסמים צריכים למצוא דרכים חדשות לפרסם, או לשלם כסף רב כדי להגיע לצרכנים. על רקע השינויים האלה עולה מעמדה של טלגרם, והיא מהווה הזדמנות למפרסמים למצוא דרך חדשה להגיע לקהל.

הפוטנציאל העסקי של טלגרם גדול מאוד, אבל נראה שעדיין לא עמדו על האפשרויות שהיא מאפשרת. ככל שהשימוש באפליקציה גדל, כך נמצאות דרכים חדשות לעשות באמצעותה כסף, אבל יש עוד הרבה לאן להתקדם.

האפשרויות הכלכליות המרכזיות כיום בטלגרם הם קבוצות למכירת קנאביס, אולם קיימים עוד כמה ערוצים לעשיית כסף. סוחרי מטבעות וירטואליים מוצאים בה פלטפורמה נוחה למכירה וקנייה של מטבעות בצורה אנונימית, סוכני שטח של חברות סלולריות משתמשות בה כדי לפרסם מוצרים וחבילות באמצעות בוטים (אלגוריתם אוטומטי) ומפרסמים משתמשים בה כדי לפרסם קישורים לרכישת מוצרים ברשת.

 

דילוג לתוכן