טלגרם גרופ

חיפוש במאגר קבוצות וערוצים לטלגרם הגדול בעולם
על מה משלמים ומה נשאר חינמי: כל העדכונים על הכרזת טלגרם

האיש שמאחורי רשת התקשורת המצליחה שמשרתת מיליוני משתמשים ברחבי העולם, הכריז שהחברה צפויה לבצע כמה שינויים משמעותיים. על מה מדובר ואיך הם ישפיעו על המשתמשים?

טלגרם כבר מזמן הפכה לפלטפורמת התקשורת המועדפת על רבים מאיתנו, וחלקנו שואבים ממנה מידע ומתכתבים בה ברמה היומיומית. כמונו עושים כך גם קרוב ל-500 מיליון משתמשים אחרים, כמות לא מבוטלת שמצריכה גם תמיכה והוצאות נלוות. אחר שבע שנות פעילות במהלכן שילם את ההוצאות בעצמו, עדכן פבל דורוב, האיש שייסד את טלגרם, כי הוא מתכנן לבצע כמה שינויים.

"רבים מכם שואלים את השאלה – מי הולך לשלם כדי לתמוך בצמיחה הזו?" ציין בהודעה שפרסם, והסביר כי כמות משתמשים רבה יותר פירושה הוצאות גדולות יותר על שרתים ותעבורה שמגיעות למאות מיליוני דולרים בשנה לכל הפחות. דורוב המשיך ופירט כי במקרה כזה, עומדות לרשות החברה שתי אפשרויות. לכסות את העלויות באמצעות רווחים או למכור את החברה. 

האם זה אומר שהשימוש בטלגרם יפסיק להיות חינמי?

לא. דורוב הדגיש ואמר שבטלגרם לא מתכוונים למכור את החברה כמו מייסדי וואטסאפ. הוא אף ציין ש"העולם זקוק לטלגרם כפלטפורמה עצמאית שמכבדת את המשתמשים שלה". מסיבה זו, בטלגרם החליטו ללכת על האופציה הראשונה, על ידי השקת שירותי פרימיום עתידיים עליהם ייגבה כסף. המשמעות היא שהמשתמש הרגיל שמסתפק בשירותים הקיימים כיום, יוכל להמשיך ליהנות מהם ללא עלות. משתמשים שירצו יותר מהטלגרם שלהם, יצטרכו לשלם.

כמו כן, טלגרם צפויה גם להשיק רשת פרסום ייעודית, שבה יוכלו מנהלי קבוצות וערוצים בפלטפורמה להציג פרסומות. המטרה של הרעיון היא להימנע מהצגת פרסומים בטלגרם בדרכים יצירתיות, שלא משרתות כמובן את הפלטפורמה עצמה. 

החזון של טלגרם אם כך הוא להישאר נאמנה לעקרונות שלה, שבראשם שמירה על פרטיות הגולשים ומתן מקום לתקשורת טובה יותר. דורוב כמובן הציג את האופציה לרווחים כפתרון שיועיל גם לקהילה, על ידי הגדלת הכניסות לערוצים גדולים או מתן רווחים לעסקים קטנים שיתפרסמו באמצעות הפלטפורמה או יוצרים מבוססי טלגרם. 

 

דילוג לתוכן