טלגרם גרופ

חיפוש במאגר קבוצות וערוצים לטלגרם הגדול בעולם
הסיבות למעבר ההמונים לטלגרם

דגש כל הפרטיות, קבוצות ענק, ערוצים לשיתוף מידע, בוטים מתקדמים אך שימושיים ואפשרות להעלות את כל סוגי המידע ללא הגבלה. לא חסרות סיבות לכך שבקרוב כולם יעברו לטלגרם, ואנחנו כאן כדי לספר לכם עליהן.

בזמן האחרון מדווחת טלגרם על עלייה משמעותית בהיקף השימוש בה. אמנם היא עדיין לא מגיעה למספרים של וואטסאפ, לה יש מעל מיליארד וחצי משתמשים, אולם היא מציגה מספר נאה של 200 מיליון משתמשים ברחבי העולם, כך על פי נתונים שפורסמו בחודש מרץ 2018.

טלגרם הושקה בשנת 2013 כאפליקציית מסרים מידיים, ביוזמתם של צמד אחים רוסים – ניקולאי ופאוול דורוב, ופועלת כארגון ללא כוונות רווח. האפליקציה זמינה לשימוש בכלל הפלטפורמות: ווב, אנדרואיד ו-ios.  

 

למה כולם בדרך לעבור לטלגרם?

בחודשים האחרונים אנחנו שומעים על טלגרם כל הזמן, וזה לא מקרי. שילוב של פיצ'רים חדשים באפליקציה ובעיות באפליקציות המתחרות גורם לאנשים רבים לנסות את טלגרם. מרבית המשתמשים עדיין לא מוותרים על השימוש בוואטסאפ ובמסנג'ר, אולם יש משתמשים שנטשו לחלוטין את שירותיה של חברת פייסבוק, בגלל הפרטיות.

אם עקבתם אחרי הנעשה בעולם בזמן האחרון, בטח שמעתם על פרשיות הפרטיות של פייסבוק. התברר שפייסבוק שיתפה חברות שונות במידע אודות המשתמשים שלה, ויש הטוענים שגם השפיעה באופן מכוון על תוצאות הבחירות בארצות הברית. הפרשה הזו נקראה בתקשורת קיימברידג' אנליטיקה. כולם ידעו שפייסבוק עושה שימוש בנתוני המשתמשים, אולם הצורה בה זה נעשה גרמה למשתמשים רבים לשקול שנית את השימוש באפליקציה ולהפחית את השימוש בה. פייסבוק שולטת גם באפליקציית וואטסאפ, ומשתמשים בוואטסאפ חוששים לפרטיות שלהם כיוון שפייסבוק נמצאה כלא כל כך בטוחה.

קבוצת אנשים

מעבר המונים לטלגרם?

פרטיות מידע בטלגרם

טלגרם היא מערכת מסרים מידיים שמדגישה בדיוק את הנושא בו פייסבוק ווואטסאפ חלשות יותר – פרטיות מידע. ההודעות שנשלחות באפליקציה מוצפנות, והמערכת כוללת גם אפשרות ליצור מסרים שימחקו את עצמם אחרי זמן מוגדר. בנוסף, ניתן למחוק הודעות לחלוטין כך שלא תהיה שום גישה אליהן.

 

כדי לא להיחסם

בעיה נוספת שהתעוררה בזמן האחרון היא חסימת משתמשים על ידי פייסבוק. לפייסבוק כללים נוקשים באשר למילים בהן מותר לעשות שימוש, ומשתמשים שעוברים על הכללים עלולים להיחסם. ידוע גם על מקרה של משתמש וואטסאפ שחשבונו נחסם. אנשים רבים שחוששים לחשבון שלהם ולגישה אליו מעדיפים להעביר את פעולתם לאפליקציה סבלנית יותר שתהיה מוכנה לקבל אותם כמו שהם, לכן הם בוחרים בטלגרם.

 

ערוצי טלגרם

אחד היתרונות המעניינים של טלגרם היא האפשרות להשתמש בערוצים. יעילות של ערוצי טלגרם באה לידי ביטוי בכך שאדם יכול לתקשר עם קהל גדול בצורה פשוטה ומהירה. בקבוצה גדולה כל אחד יכול להגיב על מה שמנהל הקבוצה כתב. זה אולי מאפשר תקשורת נרחבת, אך מהר מאוד הופך לכאב ראש. ערוצי טלגרם יעילים במיוחד כיוון שהם מאפשרים לעדכן בחדשות או בדעות בצורה מהירה, ללא תגובתיות יתר.

בחודשים האחרונים נפתחו ערוצי טלגרם רבים, של פוליטיקאים, עיתונאים, גופי תקשורת ועוד. כך לדוגמה, ראש הממשלה בנימין נתניהו מספק עדכונים בערוץ הטלגרם שלו, והעיתונאי עמית סגל מספק פרשנויות וחדשות במהירות ונוחות.

לוגו טלגרם

קבוצות ללא הגבלה

ערוץ טלגרם הוא למעשה קבוצה בה המשתמשים לא יכולים להגיב. בנוסף לערוצים, ישנן גם קבוצות טלגרם, בהן כולם יכולים לכתוב ולשתף, כאשר היתרון של טלגרם הוא קבוצות ללא הגבלה. תוכלו למצוא קבוצות בהן מספר משתתפים גדול מאוד – קבוצות פוליטיקה, קבוצות להורדת סרטים, וגם קבוצות בהן אפשר להתארגן על סמים, קבוצות אבא פגום לסיוע ועזרה בין אבות ואף קבוצות של מסעדות ותוכניות טלוויזיה.

 

בוטים

אפשרות מעניינת נוספת שמציעה טלגרם למשתמשיה היא בוטים, בהם ניתן להשתמש בקבוצות וערוצים. בוט לטלגרם הוא למעשה יישום שמשלים משימות בצורה אוטומטית בעקבות אינטראקציה עם בני אדם או עם בוטים אחרים. בוטים הם לא דבר חדש, ונעשה בהם שימוש כבר לפני עשרות שנים, אולם בשנים האחרונות חלה התקדמות בשימוש בבינה מלאכותית, וכעת ניתן לייצר בוטים שמבינים שפה אנושית.

בוטים מבוססים על פקודה קולית או טקסטואלית והם מאפשרים לעשות פעולות שונות בצורה מהירה. כך לדוגמה, קיימים בוטים שיכולים לסייע לכם למצוא סרט או סדרה שאתם רוצים. אם למשל תחפשו את הסדרה "שובר שורות" בשורת החיפוש בטלגרם תגיעו לבוט שיוכל להוריד עבורכם את הפרק שתבקשו. אבל בוטים לא מיועדים רק להורדת סרטים, וניתן למצוא בוטים שיעזרו לכם להזמין אוכל לארוחת צהריים, לקבל המלצות לבילויים לקבל עדכוני חדשות ועוד.

יש משהו מאוד עתידני בשימוש בבוטים. הם מקלים על החיים ומאפשרים לעשות דברים במהירות ובקלות. השילוב שלהם בממשק של טלגרם מאוד נוח, ותוכלו לבנות בוטים משלכם או להשתמש בבוטים מוכנים.

 

אין סוף מידע

אנחנו חיים בעולם בו המידע כל הזמן מקיף אותנו. הכל זמין וקיים כאן ועכשיו. אחת המגבלות שאנחנו עדיין נתקלים בהם היא שליחת קבצים גדולים במיוחד. כך לדוגמה, אם תרצו לשלוח סרט באורך מלא באמצעות המייל תתקלו בקושי מסוים ופשוט לא תצליחו. טלגרם מאפשר העלאת כל סוגי המידע – סרטים, סדרות ותוכנות – ללא הגבלה על הגודל. מהסיבה הזו ניתן למצוא קבוצות טלגרם להורדת סרטים וסדרות. בקבוצות האלה תוכלו לבקש סרט מסוים, לחפש סרטים בקבוצה, וגם לשתף אחרים בסרטים שיש לכם על המחשב.

אנחנו חיים בעולם דינמי ביותר. מה ששלט אתמול יזרק מחר לפח האשפה. מה שמחר יהיה בטופ, מחרתיים ייעלם. כרגע וואטסאפ שולטת בשוק המסרים המיידיים, אבל מתחת לפני השטח הלוחות הטקטוניים זזים, ואנשים כל הזמן מנסים דברים חדשים. היתרונות הרבים של טלגרם עושים אותה למועמדת רצינית למקום שבו כולם עוד מעט יהיו, וזו הסיבה שבקרוב כולם יעברו לטלגרם.

דילוג לתוכן